FOTOGRAFICZNY PRZEGLĄD MIESIĄCA #1 – WRZESIEŃ

       
 
Dzisiaj na celowniku mamy wrzesień. Ten miesiąc nazwałabym miesiącem zmian, nie dość że zmieniłam aparat na pełnoklatkowca, to jeszcze więcej zaczęło się dziać na polu retuszerskim. Po raz pierwszy miałam okazję retuszować czyjeś zdjęcia i to w większej ilości. I powiem Wam, że taka praca jest wcale przyjemna, czas się nie dłuży a o ile komputer nie odmawia posłuszeństwa to można nawet się odprężyć. Retusz dla mnie jest czymś w rodzaju cyfrowej kartki papieru, z ołówkiem w postaci myszki; kiedyś rysowałam na brystolach, dopóki nie odkryłam Painta dla „PROsów”.
KSIĄŻKOWO
Razem z nowym aparatem przyszły do mnie dwie gratisowe książki fotograficzne.
Obecnie jestem w trakcie czytania drugiej. Jeśli chodzi o pierwsza pozycję, to jestem skłonna polecić ją początkującym pstrykom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze światłem zastanym. Merytorycznie nie mam nic do zarzucenia, autor na przykładach pokazuje jakie oświetlenie jest najbardziej korzystne, a którego należy unikać jeśli nie posiadamy żadnego materiału odbijającego (blendy). Niemniej wizualizacje pozostawiają wiele do życzenia. Zdjęcia i oprawę graficzną książki można byłoby zdecydowanie lepiej dopracować, ale czego chcieć więcej za niespełna 30zł?
SESYJNIE
Fotograficznie też nie próżnowałam, choć w planach miałam wykonanie większej ilości sesji -przynajmniej raz w tygodniu. Nie miałam zbyt dużo na głowie, ale mimo to powinnam poświęcić więcej uwagi organizacji czasu wolnego .
W tym miesiącu udało mi się zrobić kilka(naście) ciekawych ujęć w trakcie sesji ciążowej i bieliźnianej, a pierwsze efekty mieliście okazję zobaczyć na Fanpage’u. Przewiduję wpis z większą ilością fotografii, ale musicie na niego zasłużyć. 🙂
Ponadto miałam okazję stanąć po drugiej stronie obiektywu aż dwukrotnie, w studio. Opublikowałam kilka zdjęć na Instagramie, czy mi to wychodzi? oceńcie sami.
BLOGOWO
Zajęłam się także przebudową bloga, kategorii i całej egzystencji Missvain.pl w social media. Dlatego jeśli przez najbliższy czas będzie burdel na blogu to proszę o wyrozumiałość, ja swoją przygodę dopiero zaczynam, a nauka html i css nie jest taka łatwa.
INSTAGRAMOWO
Pojawiło się kilka nowych profili w obserwowanych, którymi można nacieszyć oko.
  • daryna_barykina – fotografka, która na potrzeby sesji zdjęciowych przefarbowała włosy co najmniej 10 razy. O niej wspominałam w poprzednim photoshopowym tutorialu, naprawdę polecam obserwowanie.
  • musielak_retouching – uwielbiam jego retusze, szczególnie polecam wszystkim początkującym retuszerom w celu wyzwolenia w sobie chęci nauki i samodoskonalenia, no i porównania prac.
  • sonia_szostak – polska fotografka, której nietypowe zdjęcia przykuwają uwagę i są eleganckie w swojej prostocie. Jest dla mnie
JUTUBOWO
W tym miesiącu udało mi się obejrzeć kilka ciekawych fotograficznych filmików na YouTube.

 

Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. A może w tym miesiącu polecilibyście coś innego? Bardzo chętnie się dowiem.
Oznaczone , , ,