fotograficzny przegląd miesiąca #2 – MISSVAIN się zmienia

QF22B8A0PW

Z zasady nie owijam w bawełnę. Wiem, długo mnie nie było. Dawno nie zamieściłam żadnego postu i nawet nie próbowałam się zmuszać, wena wyparowała, miałam dużo na głowie. Trudno, zdarza się. Ten post będzie dość krótki, acz treściwy, bo nie jestem bajkopisarzem.

Blog missvain.pl się zmienia. O co chodzi?

Przede wszystkim – szablon. Postawiłam na funkcjonalność i przeniosłam swojego bloga z Blogspota na WordPress. Jestem oficjalnie na swoim! Edycja jest naprawdę bardzo user-friendly, wszystko jest proste w obsłudze, choć na początku miałam bardzo duży problem, ale wystarczyło poświęcić niecałe 12h i wszystko działa. Z pomocą kolegi domena została podpięta pod hosting i nowy mail też już działa (kontakt@missvain.pl), więc możecie testować. 😀

Kolejna kwestia to portfolio. Wcześniej był odnośnik do tumblr, a teraz jest wreszcie osobna strona gdzie znajdziecie moje najlepsze prace. Jeszcze nie do końca rozbudowałam portfolio, ale wszystko w swoim czasie. Raczej skupię się na tym niż na pisaniu postów o niczym. Wychodzę z założenia, że jeśli nie mam o czym pisać, to nie zaserwuję Wam postu z  serii „odgrzewany kotlet”.

Pojawiła się także informacja o możliwości współpracy ze mną, więcej szczegółów pojawi się w zakładce „kontakt” albo zrobię osobną, zobaczymy. Na razie jednak przejdźmy do właściwego tematu postu.

Czerwiec zmierza ku końcowi a zatem to jest czas by podzielić się linkami i garścią informacji o moich współpracach w branży foto.

W tym miesiącu miałam okazję być głównym fotografem na gali Miss Ziemi Łódzkiej Nastolatek/Dorosłych, zdjęcia możecie zobaczyć tu: klik. Całkiem przyjemna impreza, pierwszy raz w życiu robiłam zdjęcia na gali (dzięki, Fiorka, za obiektyw!), pierwszy raz czułam to przyjemne zmęczenie po 3h trzymania ważącego tony aparatu i to bez podpiętej lampy.


Nagrałam też krótki klip po rocznej przerwie. Jest to dopiero czwarty filmik mojego autorstwa, a więc musicie przymknąć lekko oko na wszelkie niedociągnięcia. Nie ukrywam, że był on nagrywany raczej w celu sprawdzenia jakości i nauki ustawień, a potem montażu. Moją już kultową (możnaby rzecz) modelką jest oczywiście Daria, która nota bene robi piękne makijaże i przedłuża rzęsy, wiec drogie Panie z Łodzi – polecam. Musicie ją koniecznie odwiedzić w jej nowym kąciku na ul. Wschodniej. 🙂


Kręcenie filmików tak bardzo mi się spodobało, że nagrałam także backstage sesji z Fiorką i siostrami ADIHD. Niedługo powinny się pojawić efekty sesji, ale na razie możecie obejrzeć sneak peak i relację foto na blogu dziewczyn. Sądzę, że znalazłyby się osoby, które chciałyby zobaczyć jak to wszystko wygląda od kuchni, więc może wprowadzę nowy cykl na blogu… Co sądzicie? Dajcie znać jeśli chcielibyście obejrzeć więcej takich „vlogów”.


LINKI GODNE POLECENIA

FILM

  • Filmik Krzysztofa Gonciarza o robieniu lepszych filmików . Pewnie większość z was go kojarzy, ja dopiero w tym miesiącu zaczęłam oglądać jego vlogi i bardzo podoba mi się jego twórczość od strony wizualnej.
  • Polecam również kanał poświęcony montażowi i filmowaniu – DSLR guide. Jest to naprawdę bardzo treściwy kanał i nawet jeśli nie macie nic wspólnego z kręceniem filmów, to można się dowiedzieć jak kręcone są filmy od podszewki.
  • Katarzyna Napiórkowska nakręciła filmik o OCD, uwielbiam zarówno jej zdjęcia jak i filmy, nie ukrywam, że jest dla mnie ogromną inspiracją i śledzę ją już od co najmniej 3 lat.

BLOGOSFERA

FOTOGRAFIA

  • Top 25 zdjęć z przedostatniego tygodnia czerwca na portalu 500px. Musicie tam zajrzeć, zdjęcia są wspaniałe.
  • Filmik Karla Taylora o fotografowaniu w świetle Księżyca. W filmiku porusza podstawowe kwestie robienia zdjęć nocnych, ekspozycji i kompozycji.

Na dzisiaj to koniec, mam nadzieję, że skorzystacie z linków i przy okazji dowiecie się czegoś nowego. 🙂

Do następnego!

 

 

 

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z stocksnap.io

Oznaczone , , ,