Sesja zdjęciowa z Roksaną

 
Niedawno miałam okazję współpracować z dwiema utalentowanymi i pięknymi dziewczynami, pierwszą z nich możecie zobaczyć na zdjęciach, a druga była makijażystką.
 
Była to nasza pierwsza współpraca i przyznam szczerze, że od dawna chciałam żeby ta sesja wypaliła.
Jako, że nigdy wcześniej nie współpracowałam z dziewczynami to najważniejszym dla mnie było sprawdzenie czy współpraca będzie owocna, czy spodoba mi się pozowanie modelki, makijaż i atmosfera, więc sama sesja była raczej luźna, niemniej miejsce wybrałam trochę wcześniej. Jedyną przeszkodą jaka towarzyszyła nam podczas sesji to późna godzina, a zatem ograniczony czas z powodu oświetlenia.
Zdjęcia robiłyśmy na Pasażu Róży, a jest to miejsce, które najlepiej się prezentuje podczas zachodu słońca, ma się wtedy jakieś 15-20 minut na ogarnięcie ustawienia modelki i złapanie momentu, po tym czasie słońce się chowa a oświetlenie staje się do kitu, bo cały pasaż ogarnia cień. Przynajmniej ja miałam takie odczucia. 🙂
Jeśli chodzi o makijaż, to na żywo był zdecydowanie w stronę sylwestrowego, ale właśnie taki idealnie wpasował się w bokeh zaserwowany przez lustrzaną mozaikę. Miał być połyskujący i miedziany. Makijaż wykonała cudowna Joasia, musicie koniecznie odwiedzić jej Fanpage! Jest bardzo profesjonalna w tym co czyni, w końcu makijażystka o 7-letnim doświadczeniu.
Odkąd zakupiłam nowy aparat postanowiłam więcej czasu poświęcać na ustawianie parametrów zdjęcia w trakcie sesji i ograniczyć retusz do minimum, ewentualnie więcej wyciągać w Camera Raw, a Photoshopa odpalać wyłącznie po to żeby usunąć przebarwienia i niedoskonałości cery. I podczas tej sesji balans bieli celowo ustawiłam na chłodny/lekko żarowy, w taki sposób żeby skóra wydawała się bardziej niebieska. Wywołując surowe fotografie skupiłam się na przywróceniu naturalnego odcienia skórze i nawet zrobiłam lekki dodge and burn.
 
Efekty naszej współpracy
DSC_0727male DSC_0682male DSC_0675male DSC_0643male DSC_0620
Modelka: Roksana Kaźmierczak / Wildrox
Wizaż: Joanna Biskupska / Joanna Biskupska MakeUp
Fotografia: Anna Biłonoga / Missvain
Oznaczone , ,